Zapalenie otrzewnej i problemy z oddychaniem po pęknięciu wyrostka robaczkowego

Mój maź ma zapalenie otrzewnej spowodowane pęknięciem woreczka robaczkowego i ma problemy z oddychaniem. Czym jest to spowodowane i jakie mogą być konsekwencje? Pozostałe organy pracują poprawnie. Proszę o odpowiedz.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Być może opisane problemy z oddychaniem związane są z dolegliwościami bólowymi. Jeśli niepokoją Państwa powyższe objawy polecam wizytę u lekarza który będzie w stanie zbadać pacjenta.
z poważaniem
Michał Kurek