Zapomniana tabletka i ból jajników - czy możliwa jest ciąża?

Witam.
Mam 23 lata, tabletki antykoncepcyjne biorę już od prawie 3 lat. Zapomniałam wziąć wczoraj,w szóstym dniu, tabletki. Tabletkę wzięłam z ok. 14 godzinnym opóźnieniem. Dzień przed zapomnieniem współżyłam z chłopakiem. Dodatkowo odczuwam teraz lekki ból jajników i nie wiem czym to jest powodowane.
Czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Planuję zrobić test, ale niestety jest na to jeszcze za wcześnie.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu  wiąże się z ryzykiem ciąży. Zwłaszcza jeżeli do stosunku doszło w tygodniu poprzedzającym dzień pominięcia tabletki. Wówczas należy jak najszybciej przyjąć opuszczoną tabletkę. Przez kolejne 7 dni konieczne jest dodatkowe zabezpieczanie np. prezerwatywę.
Test ciążowy może Pani wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. W przypadku ujemnego wyniku należy go powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam