Zdrowe odżywianie i brak okresu

Z jakimi aspekatmi zdrowotnymi, poza układem rozrodczym może korelować zanik miesiączki? Uprawiam zawodowo, mam dość rozwiniętą muskulaturę i mało tkanki tłuszczowej. Mam szeroką wiedzę dietetyczną i odżywiam się prawidłowo, bardzo zróżnicowanie, co potwierdziła konsultacja u dietetyka-magistra. Po schudnięciu (zabieg celowy) od kilku miesięcy nie miesiączkuję, poza tym mam dużo energii i się dobrze czuję. Czy, oprócz bezpłodności, jakieś inne problemy mogą z tym współwystępować?

redukcja masy ciała, dieta redukcyjna, zmiany żywieniowe mogą wpłynąć na obniżenie energii dostępnej, spowolnienie metabolizmu, zmiany hormonalne. Przede wszystkim zalecam udanie się do ginekologa-endokrynologa w celu przeprowadzenia pełnej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy
www.nutricus.pl