Zimne stopy i nadciśnienie tętnicze u 85-latki a badanie przepływowe żył

Moja mama ma 85 lat. Od jesieni przebywa więcej w domu. Ciągle marzną jej stopy. Choruje na nadcisnienie tętnicze. Mieszka sama i denerwuje się z byle powodu. Była u lekarza internisty ale ten zapisał tylko wit. B complex. Ubiegłej zimy tych objawów nie było, zawsze miała ciepłe nogi i ręce chociaż jest szczupłej budowy ciała.Proszę o radę czy warto zrobić badanie przepływowe żył. Jak jej pomóc?

Witam serdecznie,

Zimne kończyny mogą być objawem między innymi złego krążenia. Zdecydowanie polecam zrobić badania i nie bagatelizować problemu

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk