Uczucie zimnych stóp u 20-latka

Mam 20 lat i ostatnio codziennie miewam zimne stopy. Nie mogę się tego pozbyć, nawet po naprzemiennym myciu stóp i założeniu grubych skarpet. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, ale dobrze się odżywiam i spaceruję 2 razy w tygodniu. Dodam, że 2 miesiące temu stwierdzono u mnie nerwicę serca, ale już się wyleczyłem, jednak pozostało lekkie kołatanie serca, tzw. "świadomość bicia serca"

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Uczucie zimnych stóp dotyka dużą grupę pacjentów natomiast najczęściej nie związane jest to ze zmianami organicznymi. Sugeruję stosować grubsze skarpety, niezbyt uciskające, ciepłe obuwie i ograniczać przebywanie w zimnych miejscach. W przypadku wystąpienia innych niepokojących objawów należy skonsultować się z internistą.