Złe samopoczucie podczas odchudzania

witam odkąd pamiętam to się odchudzam, na początku popełniałam wiele błędów ale teraz jadłam 5 posiłków w odstępach, małe porcje, to co się zaleca i do tego ćwiczyłam około 1,5 h dziennie i owszem schudłam do wymarzonej wagi 54kg ale byłam słaba a gdy zaczęłam jeść więcej w 4 tyg przytyłam do 63kg, już nie wiem co mam robić bo kilka miesięcy poszło na marne w 4 tyg

Dzień dobry,

Proces odchudzania był źle prowadzony, bo wystąpił klasyczny efekt jojo.
Dieta zawierała zbyt małą ilość kalorii w stosunku do zapotrzebowana.

Teraz konieczne jest zrobienie podstawowych badań krwi - morfologa, ferrytyna, badane ogólne moczu.
Osłabienie wskazuje na anemię.
Skontaktuj się z dietetykiem, który pokaże C jak Twoja dieta powinna wyglądać.
Dieta nie powinna zawierać mniej niż 1200 kcal w przypadku Pań.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam serdecznie,

Stosując różnego rodzaju diety rozregulowała i zwolniła Pani swój metabolizm. W tym momencie domyślam się iż Pani dieta może być zbyt niskokaloryczna i dlatego źle się Pani czuje. Mogę jedynie przypuszczać, iż nie dobrała Pani jadłospisu zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem energetycznym, ponieważ nic na temat kaloryczności diety Pani nie pisze. Jeżeli zjada Pani zbyt mało to organizm może przejść w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy, rezerwę niestety w postaci tkanki tłuszczowej.
Inną przyczyną przybierania na wadze może być zatrzymanie wody metabolicznej w organizmie. Powinna Pani pić około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień. Jeżeli zbyt mało pijemy to organizm także robi sobie zapasy i wodę zatrzymuje a masa ciała rośnie.
Proszę przeanalizować swoją dietę i przeliczyć jej kaloryczność. Następnie wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie i porównać. Jeżeli miałaby Pani z tym problem zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk