Zmalał penis - czy to przez masturbację?

witam, mam problem. Zmalał mi znacznie penis i jądra. Penis - zrobił się taki wiotki i jakby zdrętwiały, ogólnie mówiąc mniejszy, cieńszy i nie czuję go tak intensywnie jak było to kiedyś. Miałem na początku problemy ze wzwodem, ale byłem z tym u lekarza (robiłem badania) i okazało się, że to wszystko na tle psychicznym. Ponieważ miałem nową partnerkę, wiec chyba się stresowałem. Potem problem trochę zniknął, ale teraz jest znów to samo, partnerkę od dwóch lat mam tą samą, nigdy nie było problemu na tej płaszczyźnie. Natomiast teraz znowu to samo, penis zmalał znacznie, jest wiotki, czuję jakbym go nie czuł po prostu. Ciężko jest też mi napiąć mięsień kegla. Nie wiem co się dzieję? Muszę też dodać, że chyba jestem uzależniony od masturbacji, a robię to codziennie (raz, czasem dwa oprócz stosunków) od kilku ładnych lat. Uczucie jest o tyle dziwne, że ciągle się tam dotykam, jakbym chciał sprawdzić czy jeszcze jest. Co tu robić? W czym może być problem? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Masturbacja nie ma wpływu na wielkość penisa oraz na sprawność seksualną mężczyzny. Jest normalnym przejawem życia seksualnego, szczególnie w okresie dojrzewania i zdobywania pierwszych doświadczeń seksualnych. Jeśli lekarz wykluczył zaburzenia somatyczne, to warto pomyśleć nad wizytą u seksuologa. Pana obawy i lęk przed zmniejszającym się penisem mogą prowadzić do pogłębiania się problemów. Sądzę, że pomoc specjalisty może pozwolić Panu na poprawę zarówno sprawności seksualnej, jak i samopoczucia psychicznego. Warto w proces terapeutyczny zaangażować partnerkę, ponieważ zaburzenia seksualne u jednego partnera wpływają na wzajemne relacje

Pozdrawiam