Zmiana Sidretelle na Kontracept

Od 3 dni, zgodnie z zaleceniami biorę sidretelle 20, jednak ze względu na efekty uboczne chciałabym wrócić do kontraceptu. Czy mogę po prostu od jutra kontynuować już kontracept? Znacznie lepiej toleruję gestoden niż drospirenon a zawartość ethinylestradiolu jest taka sama 0,02mg. Czy w takim wypadku należy wybrać 21 tabletek kontraceptu dodatkowo do wziętych już 3 tabletek sidretelli?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani natychmiast przejść na Kontracept proszę przyjąć pełne opakowanie, tj. 21 tabletek.