Zmiana zachowania chłopaka a ryzyko nawrotu ChAD

Witam. Mój chlopak cierpial na ChAD. jednak juz od ponad roku nie bierze leków, ponieważ uważa że choroba została zażegnana ... Jednak ja Od kilku tygodni zauważyłam u niego w stosunku do mnie apatię, brak uczuć wyższych, anhedonię, chłód emocjonalny, odrzucenie itp. Zastanawiam się czy w ten sposób może nastąpić nawrót choroby, ( on twierdzi ze nie..) czytam wiele art. jednak są różne odp. a ja jestem załamana

Dzień dobry,

Najlepiej namówić partnera na wizytę u swojego lekarza psychiatry, który oceni stan pacjenta osobiście.

Dzień dobry!

Choroba afektywna dwubiegunowa trwa całe życie i często nawraca. Istotny jest stały kontakt zarówno z psychologiem, psychoterapia, jak i przede wszystkim kontakt z lekarzem psychiatrą i duża uważność w obserwowaniu siebie.

Pozdrawiam!