Zmiany LSIL w cytologii 32-latki

Witam, pół roku temu zrobiłam cytologię - wyszła LSIL (CIN1), oraz badanie DNA hpv - typ 16 dodatni. Kolposkopia wykonana miesiąc po cytologii była satysfakcjonująca. Brak zmian spowodowanych wirusem. Teraz po pół roku zrobiłam cytologię na podłożu płynnym - wyszedł ASCUS i cechy infekcji hpv. Jak to rozumieć? Jako lepszy wynik niż poprzedni? Wymaz pobierany był z tarczy i kanału szyjki. Jakie powinno być dalsze postępowanie? Czy infekcja może się wycofać? Mam 32 lata. Proszę o ocenę ginekologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest powtórne wykonanie kolposkopii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.