Zniesienie prawidłowych krzywizn kręgosłupa

Proszę o odpowiedz na n/w wynik beata Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE, uzyskując obrazy T1- i T2- zależne, w przekrojach strzałkowych i poprzecznych. Wykonano sekwencję T2-TIRM. Wykonano sekwencje dyfuzyjne. ... Zniesienie prawidłowych krzywizn kręgosłupa. Obniżenie wysokości krążków mk na poziomach C4/C5, C5/C6 i C6/C7 z osteofitami na tylnych krawędziach tych trzonów i z niewielkim uwypukleniem krążków mk: - na poziomie C4/C5 ograniczenie rezerwy płynowej , szerokość kanału kręgowego w wym. a-p ok. 8mm, węższe oba otwory mk , bardziej po str. L, - na poziomie C5/C6 ograniczenie rezerwy płynowej , szerokość kanału kręgowego w wym. a-p 8mm, spłycony lewy zachyłek boczny do 5mm, węższy lewy otwór mk, podobne zmiany na poziomie C6/C7. Znaczne boczne skrzywienie górnej części kręgosłupa piersiowego z przesunięciem całego worka oponowego na prawo w kierunku prawego otworu mk, bez ewidentnej senozy na poziomach od Th1/2 do Th3/4. Na poziomie Th3/Th4 niewielka protruzja krążka mk w kierunku zachyłka bocznego P. Na poziomie Th5/Th6 centralna niewielka protruzja krążka mk na 2-3mm z modelowaniem przedniej części worka oponowego. W widocznym zakresie ( na przekrojach strzalkowych cechy odwodnienia krążków mk na poziomach L4/L5 i L5/S1, na niższym poziomie z obniżeniem wysokości krążka mk. Na poziomie L5/S1 protruzja krążka mk. W widocznym zakresie zmian śródrdzeniowych nie stwierdzam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który dokona interpretacji wyniku badania w oparciu o aktualny stan kliniczny.