Żywienie i środki na wzmocnienie u chorej na raka wątroby

Witam mam pytanie. Mam chorą na raka wątroby mamę i strasznie ją boli nie może jeść tylko pije wodę jest przez to strasznie osłabiona i zawroty głowy i śpi cały czas no i nie może 10 kroków zrobić, spuchła wątroba aż widać od tych leków i wogóle. Więc tak co robić żeby nabrała siły i jak pokarm podać bo jak zje to ją boli, czy jest jakiś sposób , co robić?.

Na wszystkie pytania powinien odpowiedzieć lekarz , który rozpoznał raka wątroby ( czy to aby na pewno pierwotny rak wątroby , a nie przerzuty?). Ja za mało wiem o chorobie , jej charakterze , przebiegu,dotychczasowym leczeniu , bym mógł udzielić wiążącej odpowiedzi , zż

Dzień dobry,
Nie znając dokładnego przypadku Pana mamy mogę zaproponować jedynie wypróbowanie środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego jakimi są Nutridrinki firmy Nutricia. Dostępne np. w aptekach. Jest to żywność w formie napojów, które mogą kompleksowo odżywić osoby chore i wyniszczone. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Kilen-Zasieczna