1900 kcal bez wzrostu wagi. Czy jest to możliwe?

Witam serdecznie, chciałabym zapytać, czy istnieją jakieś skuteczne metody podkręcenia metabolizmu? Tak jak już kiedyś pisałam w jednym pytaniu, mam 17 lat, 162 cm i 50 kg. Moim marzeniem jest spożywanie 1900 kcal bez wzrostu wagi. Czy jest to możliwe? Ćwiczenia odpadają, gdyż od 8.00 do 19.00 jestem w szkole;( a po powrocie do domu muszę dużo czytać...
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

teoretycznie jest możliwe zwiększenie tempa metabolizmu. W niedalekiej przeszłości stosowano np. w celu odchudzającym pochodne amfetaminy, które właśnie "podkręcały" metabolizm.
Efektem tego były setki osób uzależnionych i cierpiących na psychozy.

Tempo metabolizmu jest regulowane przez ośrodek znajdujący się mózgu w taki sposób, aby organizm znajdował się w stanie równowagi i zdrowia.

Każda ingerencja w ten delikatny mechanizm odbija się na zdrowiu! W szczególności teraz, gdy twój organizm intensywnie się rozwija!

Przy tak dużej ilości czasu spędzanego w szkole, faktycznie przydałby się umiarkowany trening - zostają Ci weekendy. Jeśli masz możliwość, zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe w swojej szkole.

Serdecznie pozdrawiam