2 tygodnie stosowania zinerytu i wysyp pryszczy

Witam. Leczę się u dermatologa od 16 pażdziernika 2008. Do lekarza chodzę regularnie co miesiąc. Przez pierwsze dwa miesiące miałem przepisany Aknemycin Plus, potem na miesiąc Differin i znowu przez miesiąc Aknemycin Plus, następnie 2 miesiące Skinoren żel, po którym było nawet dość dobrze. Jednak teraz już od 2 tygodni używam Zinerytu, z którego nie jestem zadowolony. O ile przez pierwsze może 5 dni pomagał, tak teraz mam bardzo dużo pryszczy zwłaszcza na czole, takich ropnych, czerwonych, bolących, ale też białych. I pytanie: czy to jest efekt wysypu i przejdzie, czy mam iść jak najszybciej do lekarza? Może też tak ktoś miał? Do nawilżania używam Cetaphil MD. POMOCY!

Może warto byłoby stosować papkę przeciwtrądzikową (jako lek robiony indywidualnie) - wysuszającą zmiany?
Proszę się nie zniechęcać - leczenie trądziku wymaga czasu.