8. tydzień ciąży a palenie papierosów

Witam. Jestem w 8 tygodniu ciąży przed ciążą wypalałam ok. 10-15 papierosów gdy się dowiedziałam ograniczyłam do 2-5 dziennie, drugi dzień nie palę w ogóle ,ale kompletnie nie umie sobie z tym poradzić ciągnie mnie strasznie. Moje pytanie brzmi odnośnie rzucenia jakiś sposób (zajęcie rąk nie pomaga )? Czy wypalając ok 4 papierosów najsłabszych jakie są jest jakieś ryzyko ,że dziecku będzie coś dolegać ??

W ciąży nie wolno stosować używek. Największą motywacją do rzucenia palenia powinno być zdrowie pani dziecka. Jeżeli mimo to nie umie pani poradzić sobie z nałogiem, polcam udać się na spotkanie z psychologiem behawiorystą, który pani w tym pomoże. Pozdrawiam