Jak nie wrócić do nałogu nikotynowego po ciąży?

Witam! Rzuciłam palenie papierosów z powodu ciąży, jestem już ponad 2 tygodnie po porodzie i nadal mnie ciągnie do papierosów, jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie złości. Jak sobie pomóc w takich chwilach słabości żeby nie wrócić do palenia?

Witam. Absolutnie nie wracać do palenia. Natomiast zwrócić się po pomoc do psychologa, ponieważ zapewne przeżywa Pani nadal jakąś nierozwiązaną w swoim życiu sytuację. I to jej trzeba stawić czoła. Proszę zaobserwować kiedy pojawia się u Pani nawyk sięgania po papierosa i w jakich okolicznościach? To tzw "wszystko" zapewne jest "konkretem" , ma swoje imię czy kształt. A poza tym, w internecie znajdzie Pani filmiki z obrazem płuc palacza. Może warto zobaczyć na własne oczy skutki palenia. No i kwestia najważniejsza: dziecko. Chciałaby Pani, aby Pani dziecko paliło? Jeśli nie będzie widziało palącej mamy będzie miało odpowiedni wzór zachowania. To tylko jeden z czynników. Od paru tygodni jest już Pani wzorem i autorytetem dla swojego dziecka. Pozdrawiam

Witam. Może znajdzie pani terapię od nikotynizmu albo podejmie pracę z psychologiem bo trudno tak wskazac w kilku zdaniach jak sobie poradzić.