Agresja i konflikty po alkoholu u chłopaka

Witam Jestem prawie 2 lata z chłopakiem. Mam problem i to poważny. Bardzo się kochamy,ale gdy on sie zdenerwuje a jeszcze jak w tym wypije i ja mu na cos nie pozwole to potrafi nawet mna szarpac i wyzywac od szm... pozniej mowi ze zaluje i ze nie bedzie tak robil. Chcialabym mu wierzyc w 100% ale to juz sie powtorzylo 3 razy. Dla niego najlepiej jest jak nigdzie nie wychodze tylkobym siedziala w domu. W sylwestra on sobie poszedl mowilam mu ze ma przyjsc do domu a on zaraz i tak go niebyloPOMOCY

Witam Panią,
Pani chłopak wykazuje zachowania przemocowe i jeśli Pani nie zmieni swego postępowania, to nie ma co liczyć na zmianę. Zachęcam Panią do zgłoszenia się do Ośrodka dla Ofiar Przemocy lub Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyska Pani odpowiednią pomoc.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Zawsze warto zadać sobie pytanie, czy chcę by moje życie tak wyglądało, jeśli nic się nie zmieni? Bo to, co jest teraz ma większe szanse trwać lub się nasilać (szczególnie w przypadku nadużywania alkoholu) niż się zmienić.
A druga rzecz to to, że to Pani ma potrzebę i motywację, żeby partner się zmienił, a on prawdopodobnie nie ma- bo po co- skoro dla niego jest dobrze, może wypić, może robić, co chce (no zniknąć na sylwestra) a Pani mu wybacza, nic nie robi i nie stawia granic. Jak długo Pani nie zacznie stawiać konsekwentnie granic i szanować siebie, tak długo sytuacja będzie trwać albo się pogarszać. Zachęcam do działania.