Akty nieposłuszeństwa u 2,5-rocznego dziecka

Wczoraj Antoś (2,5 roku) nie mógł zasnąć do godziny pierwszej w nocy. Po kolacji i kąpieli chciał się bawić a ponieważ rodzice położyli go spać więc go 1- wszej w nocy była ogromna awantura. Antoś jest już dziesięć dni u dziadków na Mazurach. Sytuacja jest mało komfortowa ponieważ takie nieposłuszeństwa mają miejsce codziennie. Dziecko nie potrafi cieszyć się pogodnie tylko ze względu na ogromną ilość bodźców które na niego oddziałują są ogromne konflikty. Co robić? Pozdrawiam -Babcia Terenia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto skorzystać z porady psychologa dziecięcego. Warto także udać się do specjalisty pediatry, który oceni czy zmiana zachowania nie ma podłoża chorobowego.