Alkoholizm a kryzys w związku

Dzień dobry, mój partner nadużywa alkoholu. Pija małe ilości, twierdzi że to nie jest problem. Po alkoholu robi się okropny, staje się innym człowiekiem zaborczym i nieprzyjemnym, mimo iż nie upija się. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Następnego dnia jest b. miły, stara się wynagrodzić mi te niedobre chwile. Mam dość, przestaję go lubić. Jak ratować związek?

Witam serdecznie,
Postaraj się z nim porozmawiać. Przedstaw mu konkretne fakty dotyczące tego, jak on zachowuje się po spożyciu alkoholu. Unikaj generalizowania i wartościowania. Możesz również powiedzieć mu, jak się czujesz, gdy on pije - pomocne w tym będą komunikaty typu "Ja".
Pozdrawiam

Może nie mieć Pani wpływu na partnera, lecz ma Pani wpływ na swoje życie. Decyzja o ąbstynencji musi wyjść od osoby pijącej.proponuję, aby udała się Pani na indywidualną konsultację ze specjalistą do spraw użależnień, gdyż może się Pani borykać z syndromem współuzależnienia.

Dzień dobry,

Proszę SAMEJ udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie również oferowana jest pomoc dla bliskich osoby uzależnionej.