Alkoholizm ojca i współuzależnienie matki

Mój ojciec jest alkoholikiemUznany w sadzie jako osoba pijąca szkodliwieDziś jest po 6 dniu picia pogodzony z matką a dzień wcześniej wydzierała się na niegodzis podaje mu obiad pod nos i razem z nim siada przy stole dodam tylko że przy innym usiadł a ona przy nim to współuzależnienieTeraz cała złość za cięzkie życie pójdzie namnie jak zaw sze, że nic nie robię że ona jest służącą itp. a ja od dwóch lat choruje na nogi(brak prawidłowej diagnozy)oni nie rozumieją, mówią że udaję. Jak to przerwać.

Zachęcam do tego, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa bądź terapeuty uzależnień, który pracuje także z rodzinami osób uzależnionych (DDA i współuzależnionymi). Taka forma pomocy jest z założenia pomocą dla Pani, na takich spotkaniach indywidualnych lub być może grupie dla DDA, może się Pani nauczyć rozpoznawać, nazywać i w efekcie słuchać swoich emocji tak, żeby zadbać o siebie. Takie spotkania to możliwość rozpoznawania swoich granic, ucznia się dbania o nie czyli o siebie samą.