Antykoncepcja hormonalna a drętwienie nóg

Witam! Zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Biorę tabletki Vibin (dziś już 5 tabletka) niestety zauważyłam, że drętwieją mi bardzo szybko nogi i pobolewają , dlatego z tej racji , że jestem otyła wolę zaprzestać brania tych tabletek. Dużo się naczytałam o zakrzepicy i zatorach płucnych i chciałabym tego uniknąć. Stąd pytanie : Czy muszę wybrać tabletki do końca blistra czy mogę je odstawić już teraz w trakcie ? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam M.

Witam serdecznie. Rzeczywiście objawy dotyczące kończyn dolnych w tym przypadku są podejrzane, szczególnie, że pojawiały się po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji. Oczywiście może Pani przerwać stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w każdym momencie. Należy jednak pamiętać aby stosować inne zabezpieczenie np prezerwatywę.