Aorta piersiowa nieco wydłużona w wyniku RTG klatki piersiowej
dostałem wynik badania rtg klatki piersiowej proszę mi powiedzie co mi dolega-serce z przewag lewej komory.Aorta piersiowa nieco wydłużona.Cienie w polu środkowym płuca lewego i dolnym prawego.

MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Serce z przewagą lewej komory- oznacza to przerost serca, zapewne z powodu jego niewydolności. Jeżeli chodzi o cienie- należy je zweryfikować w dalszej diagnostyce.