Asymetria komór bocznych w wyniku tomografii komputerowej

Mam 23 lata, w tomografi komputerowej wyszła mi asymetria komor bocznych (szersza po stronie lewej). W opisie napisane jest że raczej odpowiada to wariantowi anatomicznemu. Jednak miałam robioną tomografie ok 8 lat temu i tam nie wyszła asymetria. Czy mogła być wtedy niezauważona, czy raczej powstała ta asymetria wciągu tych kilku lat? Czy jeśli jej nie było to jest powód do niepokoju czy czasami tak jest i nie trzeba się tym martwić? Czy może to być powód bardzo silnych bóli głowy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowość mogła zarówno powstać w ciągu ostatnich ośmiu lat jak i zostać przeoczona w poprzednim badaniu. Wdrożenie leczenia uzależnione jest od obrazu klinicznego.

"asymetria komor bocznych (szersza po stronie lewej). W opisie napisane jest że raczej odpowiada to wariantowi anatomicznemu. "
Zgadzam się . W oprzednim badaniu może nie uznano tego za istotne dla opisu
Należy obejrzeć oba zdjęcia i porównać
Pozdrawiam