Ataki paniki pojawiające się w miejscach publicznych

Za niedlugo wybieram sie do psychologa, poniewaz odczuwam napady paniki w miejscach publicznych jak markety, hale gdzie odbywaja sie festyny, szkola, gdy jestem na zewnatrz badz jezdze rowerem, nic mi nie jest. Po prostu musze wyjsc, bô jest mi slabo. Mam to od niedawna i jestem tym strasznie zmeczona, czy to mozliwe ze ma agorafobie? Czy leki przypisane, pomoga mi zaleczyc atak paniki?

Leki pomagają poradzić sobie z objawami, nie likwidują jednak emocjonalnych, psychologicznych przyczyn zaburzenia. Warto jednak skorzystać z farmakoterapii, gdyż pomoże poradzić sobie w początkowej fazie leczenia. W psychoterapii przepracuje Pani mechanizmy i zachowania uruchamiające lęk i nauczy się z nim sobie radzić. Warto wybrać się do psychologa jak najszybciej.