Cxy takie ataki paniki są uleczalne?

Mam pytanie dotyczące pomocy osobie, która ma ataki paniki. Moja druga połówka choruje na takowe ataki. Bierze leki, chodzi do psychiatry, psychologa. Jednak ma wrażenie, że to nie daje takich efektów jakie chce uzyskać. Co można zrobić żeby poprawić swój stan? Hydroksyzyna którą bierze średnio pomaga, a ja się boje że mu nie pomogę. Czy ataki paniki są uleczalne? Czy można nad nimi zapanować?

Witam Pana,
Napisał Pan, że żona chodzi do psychiatry i do psychologa.
Od kiedy? Jak często? W jakim nurcie?
Jeżeli żona systematycznie uczęszcza na terapię,
to niedługo powinny być też efekty.
Jeżeli jednak leczenie psychiatryczne połączone
z psychoterapią nie będzie przynosiło pożądanych
rezultatów to raczej proszę pomyśleć o zmianie o zmianie
metody leczenia.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełni wyleczalne
na drodze właściwie dobranej psychoterapii.
Zachęcam Pana żonę do kontynuowania terapii.
Jeżeli jednak leczenie trwa już długo, to terapię należy zmodyfikować.
Ewentualnie należy rozważyć podjęcie psychoterapii w innym nurcie.
Podjęcie takiej psychoterapii, która naprowadza na zmianę powstałych
uwarunkowań, w wyniku czego swobodnie i bez lęków, bez ataków
paniki Pana żona będzie mogła poruszać się po mieście i poza nim,
a także aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym
dzięki czemu odzyska spokój i radość życia.
Gdyby żona chciała porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl