Przeczucie śmierci i ataki paniki

Witam, Od 2 miesięcy mam przeczucie śmierci, boję się, że nie zdążę założyć rodziny, boję się spać, bo myślę, że rano się nie obudzę, mam 20 lat, wcześniej w dzieciństwie miałam ataki paniki wywoływane myślami o tym, że kiedyś umrę. Od 2 miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić, staram się spotykać ze znajomymi, wtedy zapominam o wszystkim ale tylko na chwilę, wiąże się to z obniżeniem nastroju, najlepiej czuję się w domu z rodzicami i chłopakiem. Czy to mogą być zaburzenia lękowe ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najlepiej jak uda sie Pani do lekarza psychiatry badz psychologa ktory po rozmowie stwierdzi czy sa powody do włączenia leczenia lub innej formy terapii. Pozdrawiam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Szanowna Pani,
to typowy objaw lęku uogolnionego, ciagle martwienie sie az do atakow paniki i chwile kiedy Pani nie mysli -spokojniejsze.
Sugerowalabym najpierw do terapeuty poznawczo behawioralnego-co jest drozsze ale moze juz niegdy nie wrocic, potem jesli terapia nie przyniesie efktu do psychiatry.
Sama terapia z powodzeniem powinna wystrczyc.
Pozdrawiam!