Nerwica i ataki leku przed śmiercią

Witam! Od jakiegoś roku choruję na nerwicę - cały czas chodzę spięta, wszystkiego się boję. Straciłam pewność siebie i jakąkolwiek motywację do działania. Pojawiają się też ataki paniki z ogromnym lękiem przed śmiercią. Aktualnie jestem osobą niepracującą i śpię po 10h/dobę. Mimo takiej ilości snu, nie czuję sie wypoczęta i najchętniej zostałabym w łóżku. Czy nerwica może być tego powodem? Dodam, że lekarz wyeliminował na podst. morfologii cukrzycę, czy anemię.

Witam,

zachęcam do umówienia się na wizytę do specjalisty. Dobrze najpierw spotkać się z psychiatrą i poprosić o postawienie diagnozy, a następnie poszukać pomocy psychoterapeutycznej. W przypadku nerwic dobre efekty daje terapia poznawczo-behawioralna. Jeśli problem jest silny i utrzymuje się bardzo długo, to jako uzupełnienie/kontynuację terapii poznawczo-behawioralnej warto podjąć terapię schematu. To nowe podejście, ale wiem że w Pani mieście można znaleźć dobrych terapeutów schematu.

Pozdrawiam!