Ataki w nerwicy lękowej

Prosze mi powiedziec jak czesto moga wystepowac tzw. ataki w nerwicy lekowej? Czy czeste kolatania czyli takie pulsowanie serca jest normalne? czy moze juz powinnam sie zaczac leczyc na nie , sama niewiem co robic w tym kierunku , prosze udzielic mi rady jakiejkolwiek

Dzień dobry!

Jeśli otrzymała Pani diagnozę nerwicy lękowej, można i warto zacząć leczenie i poprawić komfort życia, zmniejszyć dolegliwe objawy. Nie ma powodu czekać aż się nasilą, będą zdarzać się częściej, jeśli już obecna ich częstotliwość jest dla Pani zauważalna i kłopotliwa.
Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychoterapeutą.
Oczywiście najpierw trzeba też wykluczyć kołatania serca związane z chorobami kardiologicznymi, zaburzeniami rytmu, skokami ciśnienia itp.o podłożu czysto medycznym.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza