Badania hormonów tarczycy u 7-latki

Witam Córka w wieku 7 lat miała robione badania TSH w normie ,FT4 wyszło 1,70 ng/dl (norma 0,97-1,67) anty -TPO w normie.Czy nieznaczne zawyżony wynik muszę skonsultować z lekarzem?córka niema typowych objawów nadczynności i czy czasami leki przeciw padaczkowe które przyjmuje córka mogą zawyżyć wynik

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik fT4 jest tylko nieznacznie podwyższony. Nie ma powodów do niepokoju, jeśli pozostałe oznaczenia są w normie i nie córka nie ma objawów. Nie leczymy wyników badań, tylko pacjenta. Leki przeciwpadaczkowe wpływają na funkcję tarczycy, zmniejszając stężenie fT4 i fT3. Proszę pozostawać po opieką endokrynologa i stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam.