Badania przeciwciał antykardiolipinowych po poronieniu

Witam serdecznie, na początku września poroniłam moją drugą ciążę (8 tydz.). Dostałam skierowanie na badania przeciwciał antykardiolipinowych. Wyniki to igG - 11,24, igM - 1.85. Gdzie wartości referencyjne to 0-10 - ujemny, 10 - 20 średnio dodatni, 20< dodatni. Moje pytanie brzmi: czy zatem w przypadku igG jest się czy martwić?PozdrawiamJoanna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik IgG wskazuje na wynik średnio dodatni, co może być powodem do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.