Badanie aktywności fagocytarnej w ciąży

Ginekolog wpisał do Nfz że miałam w ciąży granulocyty-badanie aktywności fagocytarnej, chyba się pomylił. Co to jest za badanie? Bardzo proszę o odpowiedź mądrego i dobrego lekarza.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jest takie badanie o którym Pani wspomniała i może być wykonane w ramach NFZ. Jest to badanie, które wykonuje się w celu oceny układu odpornościowego, w szczególności reakcji układu na obronę przeciwbakteryjną. Niedobory związane z aktywnością mogą mieć wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Pozdrawiam.