Badanie homocysteiny a choroba Haschimoto

Witam, jestem po zkarzepicy, badania genetyczne wykazały mi mutację Leiden oraz MTHFR, do tego mam hashimoto i zażywam euthyrox 50. Niedawno lekarz zlecił mi badanie homocysteiny wyszedł wynik 12,73 (strzałka pokazuje nadwyżkę). Co tak naprawdę znaczy ten wynik? Czym to się jakoś obniża? Dodam jeszcze, że mam 32 lata i nie posiadam dzieci, niebawem chciała bym się o nie postarać czy mogę mieć z tym jakieś problemy z moimi chorobami (tarczycą i trombofilią) pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak, musi byc Pani pod stałą opieką lekarza, najlepiej jeszcze przed zajściem w ciążę. Jeśli chodzi o wyrównaną chorobe tarczycy to nie zagraża ona większym powikłaniom w czasie ciąży,ale trombofilia jest niestety większym problemem. Może powodować nawykowe poronienia. W tym celu czasami włącza się leki. Konieczny jest stały nadzór lekarza, już przed zajsciem w ciążę.