Badanie krzywej cukrowej na czczo i po podaniu glukozy

Witam. Ostatnio robiłam badanie cukru.Wyniósł na czczo 110. Dostałam skierowanie na krzywą cukrową. Na czczo wynik 94 a po podaniu 75g glukozy i po 2h wynik był 85. Jak to interpretować?

Jeśli nie ma Pani nadwagi i/lub otyłości, jesli nie ma cukrzycy w rodzinie, to pierwszy wynik na czczo uznałbym za blednie oznaczony (pacjenci często nie są pouczanie jakie warunki należy spełnić aby badanie na czczo, rzeczywiście takim było). Test tolerancji glukozy wykazuje natomiast prawidłowe wartości.