Badanie MR mózgowia 50-latki
Witam.Wykonano badanie MR mozgowia w sekwencjach SE,FSE i FLAIR,DWI obrazach T1 T2-zaleznych,trzech plaszczyznach.Podano kontrast.Opis: Pojedyncze drobne hyperintensywne w obrazach T2,PD,FLAIR niewidoczne w obrazach T1-zaleznych ogniska widac w torebce zewnetrznej oraz w rejoniewyspowym lewej polkuli mozgu a takze w korze prawego plata skroniowego.Innych zmian ogniskowych,patologicznego gromadzenia srodka kontrastowego nie stwierdzono.Uklad komorowy i zbiorniki podstawy nieprzemieszczone,prawidl

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obecność hiperintensywnych w obrębie torebki zew. oraz wyspy lewej półkuli mózgu. Wynik powinien ocenić specjalista neurolog w oparciu o dane kliniczne.