Badanie poziomu AMH w celu rozwiania podejrzeń o PCOS

Witam serdecznie, Badałam poziom AMH w celu rozwiania podejrzeń o PCOS (objawy, nieprawidłowy obraz w USG, przebyte torbiele). Mój wynik to 3,12 ng/ml. Badanie było wykonywane testem II generacji. Mam problem z interpretacją, norma dla mojego wieku wynosi 1,83 - 7,53 ng/ml, a z drugiej strony jest informacja, że kobiety z PCOS mają wartości w zakresie 2,41 - 17,1 ng/ml. W internecie natomiast znalazłam, że norma dla AMH jest między 1, a 3. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji.

Przyjmuje się normy podawane dla danego laboratorium i to jest wykładnikiem, a nie interpretuje informacji niepotwierdzonych z internetu.