Badanie poziomu hormonów a trądzik

Witam, od lat zmagam się z trądzikiem. Stosowałam już wiele kuracji - antybiotykami doustnymi i zewnętrznymi, przez ok 8 mies bralam tabletki antykoncepcyjne, rok temu przeszłam kurację Zorac'em (tezaroten). Niestety problem powraca. Moje miesiączki są regularne (28 dni, krwawienie do 5 dni), nie zdiagnozowano u mnie PCOS.Postanowiłam sprawdzić hormony. Proszę o interpretację wyników badań przeprowadzonych w 3 dniu cyklu: FSH 5,35 mIU/ml LH 10,05 mIU/ml 17-HYDROKSYPROGESTERON 1,94 ng/ml Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Nie podaje Pani norm, które każde laboratorium może mieć trochę inne. Poza tym wykonała Pani badania w okresie krwawienia miesiączkowego? Jeżeli tak to interpretacja nie ma sensu. Przy założeniu, że badania były wykonane w 3 dniu po zakończeniu krwawienia to wydaje się, że są w normie.