Badanie TK mózgowia - interpretacja wyniku
Patologii ogniskowej nie uwidoczniono; ukl komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony; struktury tylnojamowe o prawidłowym obrazie; zwapnienie w przedniej części sierpu mózgu. Jak to interpretować?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Do pełnej oceny wyniku badania obrazowego brakuje mi tzw. kontekstu klinicznego, czyli wieku, płci, stanu zdrowia pacjenta i powodu, dla którego wykonano to badanie. W zamieszczonym opisie nie dostrzegam niczego niepokojącego.