Badanie znamienia dermatoskopem w ciąży

Witam jestem w ciąży. Podczas dermatoskopii jeden lekarz stwierdził, że istnieje konieczność profilaktycznego. usunięcia znamienia. W związku z tym udałam się do dwóch innych specjalistów, którzy również zbadali znamię dermatoskopem i kazali przyjść do kontroli za rok (nic nie mówili o wycięciu). Czy w takim razie duże jest ryzyko, że znamię jest groźne i czy w badaniu dermatoskopowym lekarz łatwo rozpozna czy znamię jest łagodne czy złośliwe??

Nie potrafię powiedzieć nic konkretnego bez osobistego zbadania dermatoskopem ww. zmiany!!! Od doświadczenia lekarza badającego dermatoskopem zależy procent prawdopodobieństwa , czy zmiana wymaga wycięcia profilaktycznego!!! zż