Batony zbożowe na drugie śniadanie dla dziecka

Czy mogę podawać dziecku na drugie śniadanie batony zbożowe?

Dzień dobry! Śniadanie powinno dać energię na początek dnia. Batony są źródłem głównie cukrów prostych, których udział w diecie powinien być ograniczony. Dlatego polecam ograniczone spożycie tego typu produktów i zachęcam do spożywania m.in. owoce, soki owocowe lub warzywne, kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Batony zbożowe to zwykłe słodycze, pełne cukru i chemii. Lepiej postawić na coś świeżego, przygotowanego w domu.

Witam serdecznie,

Batony zbożowe zakupione w sklepie zawierają bardzo dużo cukru i sztucznych dodatków, więc nie polecam. Tego typu przekąski może Pani robić sama w domu. W internecie jest bardzo wiele przepisów na domowe, zdrowe i lekkie batony. Wychodzi z pewnością taniej i zdrowiej:)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Gotowe batony zbożowe zazwyczaj zawierają syrop glukozowo-fruktozowy, cukier i masę innyc chemicznych dodatków. Można dziecku podawać na 2 śniadanie batony zbożowe pod warunkiem, że są to batoniki upieczone samodzielnie w domu, zawierajace płatki, orzechy, suszone owoce i inne wartościowe składniki.

Witam. Batony zbożowe zakupione w sklepie posiadają dużo cukru i przede wszystkim dużo składników "chemicznych". Najlepiej byłoby przygotować samemu coś na drugie śniadanie, np. kanapkę, owoce czy samemu zrobić np ciasteczka owsiane z bananem. Pozdrawiam.