Bezpieczeństwo stosunków płciowych dwa tygodnie po cesarskim cięciu

Jestem trzy tugodnie po cesarskim cieciu. Dwa tygodnie po nim wrocilamjuz do seksu z mezem. Dobtze sie juz czulam i czuje nadal .. noli tylko brzuch gdy go uciskam w okolicy pepka. Czy nic nie stalo sie z rana po lozysku ? Czy nie wrocilismy do tego zbyt szybko.

okres połogu trwa 6 tygodni i jest to naturalny czas na regeneracje macicy do porodzie, oczywiście naturalnym. Cięcie jest operacją wiec te zasady są odmienne. gojenie macicy trwa około 3 miesięcy, ale fakt gojenia macicy nie ma większego znaczenia dla współżycia.
jeśli tylko nie odczuwa Pani bólu, nie widzę przeciwwskazań do współżycia.
oczywiście proszę pomyśleć o zabezpieczeniu, ciąża w tak krótkim okresie po cięciu byłaby dużym zagrożeniem dla Pani.