Bezsenność u 19-latki

Witam, mam 19 lat jestem w klasie maturalnej. Od zawsze cierpie na bezsenność w trakcie roku szkolnego, jestem zazwyczaj w nocy tak pobudzona że oczy same mi sie otwierają. Byłam u lekarza który przepisał mi jakies leki bez recepty które nie dawały zupełnie nic. Bardzo proszę o pomoc, zamiast budzić sie rano w pelni sil jestem bez energi, zamykaja mi sie oczy i nie potrafie myśleć a tu idzie matura. Jestem bardzo zdesperowana, prosze o jakiś odzew.

Wydaje mi się że twój problem może wynikać z jakichś lęków szkolnych i stresu z nimi związanych. Jakie jest jednak źródło tego lęku - to może określić jedynie specjalista po osobistym kontakcie. Polecam abyś udała się na konsultację z psychologiem, podczas której opiszesz ze szczegółami swój problem a psycholog wyznaczy konkretne kroki terapeutyczne. Powodzenia

Bezsenność jest chorobą, która należy najpierw zdiagnozować a następnie leczyć.
Przyczyna może leżeć zarówno w psychice i stresie, ale może mieć też podłoże somatyczne.
Po określeniu jaki to rodzaj zaburzeń snu i przyczyny specjalista zleci odpowiednie postępowanie, może to być farmakoterapia, psychoterapia, połączenie obu tych metod.
Proszę udać się do Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, Poradni Leczenia Bezsenności lub innej zajmującej się tym problemem.

Dzień dobry, pisze pani że taki stan rzeczy pojawia się w trakcie roku szkolnego, jest on więc związany ze stresem oraz napięciem którego upatruje pani w szkole. Sytuacja trwa od długiego czasu. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która będzie miała na celu przyjrzenie się oraz lepsze radzenie sobie z tym napięciem. Pozdrawiam.