Bieganie a nadwaga u 27-letniego mężczyzny

Moj puls zazwyczaj wynosi 100 dzisiaj postanowilem zaczac biegac w celu schudniecia po 10 minutowym biegu cisnienie mialem 174/90 puls 115 po odpoczynku spadlo do 144/88 puls 112 a jeszcze pozniej 136/85 puls 102 czy to normalne ze zaraz po biegu serce mi walilo 115 mam spora nadwage waze 107 kg a mam 180 cm wzrostu czy powinienem prubowac biegac czy ze wzgledu na puls dac sobie spokoj prosze o porade dodam rowniez ze choruje na nadcisnienie ktore zazwyczaj wynosi144/92

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Proszę zacząć nie od biegania ale od energicznego spaceru ok 1h. Kondycji Pan nie złapie w jeden dzień.
Przy leczonym nadcisnieniu wysiłek jest jak najbardziej wskazany, ze względu na nadwagę również.

Pozdrawiam serdecznie