Biopsja gruboigłowa a obecność zgrubienia

Miałam biopsje gruboiglowa w zeszła sobotę ,dziś jest poniedziałek ,czyli minelo 10 dnia. Mam dużego siniaka który dalej się utrzymuje ale najbardziej martwi mnie zrubienie pod skórą , jest to gulka wielkości conajmniej 2 cm , czy jest to krwiak ? Co z tym robić ? Czy mam się martwić czy czekać aż to zniknie ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - może to być i najprawdopodobniej jest krwiak, należy spokojnie poczekać (jeżeli nie ma gorączki), ew. zrobić Usg tkanki podskórnej.
Dobry jest Hirudoid maść - bez rp, 3x dz.
Pozdrawiam serdzecznie, dr, n.med. Wojciecha Kawiorski, specjalista Chirurg

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

nie wspomniała Pani w jakiej okolicy ciała , narządu była wykonywana ta biopsja. Prawdopodobnie zrobił się niewielki krwiak w miejscu po nakłuciu - ciężko ocenić nie widząc i nie dotykając zmiany. Zazwyczaj takie zmiany wchłaniają się po jakimś czasie i nie ma po nich śladu. Jeśli jednak zmiana nie będzie się zmniejszać po upłynięciu kolejnego tygodnia do 10 dni lub pojawią się jakieś inne niepokojące objawy, to proszę się skontaktować z lekarzem wykonującym biopsję.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko