Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból biodra, mrowienie nogi po operacji kręgoslupa

Jestem po operacji kręgosłupa podczas której usunięto odłamki kostne,które dawały ucisk struktur nerwowych w odcinku l5. W 90% dolegliwości odeszło pozostało ból w biodrze z mrowieniem lewej całej nogi (staw jest zdrowy) i mrowieniem nad pośladkiem co może być tego powodem i jak to stwierdzić,czy pole magnetyczne stałe i niskiej częstotliwości podczas rehabilitacji może mieć jakiś wpływ ? Cała noga jest jeszcze ewidentnie słaba.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam, niektóre bóle są odruchowe dla zmian neurologicznych. Przyczyna dzięki operacji została zlikwidowana więc najprawdopodobniej zostały bóle wtórne. Bolą mięśnie ze zbyt długiego obronnego napięcia mięśni (głównie pośladkowy średni z L5/S1 i reszta mięśni unerwionych z podanego segmentu - czyli cała tylna część kończyny dolnej). Proponowałbym konsultacje z neurochirurgiem lub fizjoterapeutą, który zweryfikuje czy bóle pochodzą dalej z uszkodzenia struktur nerwowych czy innych tkanek miękkich i zaleci odpowiednie zabiegi manualne, które spowodują odpowiednie rozluźnienie tkanek, poprawią przepływ płynów, poprawią parametry działania mięśni. Pole magnetyczne małej częstotliwości - jeżeli nie ma przeciwwskazań - jest jak najbardziej wskazane (szybsze gojenie). Jeżeli chodzi o siłe mięśniową to zabiegi manualne i ćwiczenia powinny powodować jej powrót. Jeżeli nie to należy wrócić do neurochirurga i pytać: dlaczego nie wraca. Tylko osoby, które otwierały ciało wiedzą najlepiej jaka jest tam sytuacja. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy