Ból i opuchlizna łokcia

Witam, dwa dni temu zaczał mnie bolec lokieć, jednak uznałam, że pewnie gdzieś się uderzyłam. Wczoraj wieczorem zauważyłam, ze łokieć zaczął mi puchnąć. Dziś popołudniu zauważylam zaczerwienienie. Skóra jest lekko ciepła w tym miejscu i boli przy dotyku i mocniejszych ruchach. Dodam, że pracuję w szkole podstawowej - co wiąże się często z dźwiganiem lub szarpaniem przez dzieci. Prosze o pomoc, czy jest to coś powaznego, czy wystarczy stosować maści typu ketonal czy voltaren? Pozdrawiam

Szanowna Pani, postępowanie ,które Pani wdrożyła jest prawidłowe. Jednak bez zbadania Pani trudno stawiać bardziej szczegółowe rozpoznania. Jeżeli objawy bedą sie utrzymywały (lub narastały) przez najbliższe 2-3 dni prosze zgłosić się na badanie do ortopedy. Możemy mieć do czynienia od objawów przebytego stłuczenia (urazu) poprzez miejscowy stan zapalny do innych schorzeń - niekoniecznie wiążących sie jedynie ze stawme łakociowym. Pozdrawiam