Ból końcówki żebra po urazie

Witam znajomy ćwiczy wczoraj gdzieś się przewracali na materacach i kolega uderzył go w zebro mówi ze końcówka zebra go boli proszę napisać czym i jak to leczyć to leczyć

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać zdjęcie RTG klatki piersiowej w celu wykluczenia złamania i w zależności od tego podjąć odpowiednie leczenie. Do tego czasu należy ograniczyć aktywność fizyczną. Urazy klatki piersiowej, nawet przebiegające bez złamania, są bolesne, a bolesność może utrzymywać się przez okres 1-2 miesięcy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski