Ból nogi od kolana do kostki

Witam. Mam 14 lat, w weekend zaczęła mnie boleć lewa noga. Grałem w piłkę i nie mogłem kontynuować, ponieważ poczułem straszny ból w lewej nodze, który nieco promieniował. Już wcześniej zauważyłem mały guzek na mojej nodze, który był raz miękki, raz twardy. Jak normalnie chodzę, nie wysilam się, nic mnie nie boli, lecz jak zacznę biegać, chociaż przez chwilę, czuję ból. Im więcej pobiegam, tym dłużej i mocniej boli mnie noga. Czuję ból od kolana aż po stopy i kostkę. Czy to jest coś poważnego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinien Pan zostać skonsultowany przez lekarza ortopedę, który podczas wizyty zbada dokładny zakres ruchów w stawach kolanowym i skokowym oraz jeśli okaże się to konieczne wykona badania dodatkowe.
Mogło dojść do nadwyrężenia jednej z grup mięśniowych lub do uszkodzenia ścięgna mięśnia podczas gry w piłkę.
Jednak ostatecznie musi się wypowiedzieć specjalista po przeprowadzeniu badania.
Proszę pamiętać, że do lekarza musi Pan pójść z rodzicem, bez którego obecności w świetle prawa polskiego, lekarz nie będzie mógł Pana przyjąć.
Do ortopedy wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.