Ból piersi i plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 21

Witam, Biorę lek antykoncepcyjny Microgynon21 i jestem już po 11 tabletce. Leki zostały przypisane "na oko" gdyż nie odbyłam badań krwi itp z powodu braku czasu. Po 5 tabletce zaczęły mnie boleć piersi, z początku bardzo teraz już trochę mniej. Miałam także plamienia ale ustały (podobno mogą wystąpić). Ogólnie czuję się w sumie dobrze. Pierwsza tabletkę wzięłam w 1 dniu miesiączki. Czy muszę się zgłosić do lekarza czy jest to normalne i minie np przy drugim opakowaniu? dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą występować nawet do zakończenia przyjmowania trzeciego opakowania tabletek. W tym czasie powinny ustąpić. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ulegną znacznemu nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.