Ból podbrzusza w ciąży - czy to coś groźnego?

Dzień dobry,
mam pytanie, to moja pierwsza ciąża i bardzo się martwię, jestem w 35 tygodniu ciąży i od jakiegoś tygodnia mam takie dziwne bóle brzucha, takie jak przy miesiączce. Są one zazwyczaj krótkie i jest ich parę, po czym ustępują, tylko przy tym chodzę często do toalety i oddaję stolec. Raz te bóle trwały dłużej dopadły mnie w nocy, co to może być.
Proszę o odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W tak zaawansowanej ciąży mogą pojawiać się krótkotrwałe skurcze macicy. Jest to fizjologiczny objaw późnej ciąży. Ze względu na rozmiary płodu, każdy jego ruch może być bardziej odczuwalny. Nie można wykluczyć również patologii. Ostre, nasilające się bóle mogą świadczyć o odklejaniu się łożyska. Jest to stan zagrażający ciąży.
Każdy niepokojący ból lub plamienie w ciąży powinno być skonsultowane ze specjalistą ginekologiem.