Ból popsutego zęba podczas wizyty u stomatologa

Podczas wizyty u stomatologa,bardzo nie przyjemny denstysta nie delikatny zaczął grzebać w zębie, a mam bardzo dużą dziurę głęboką dotykał tymi swoimi narzędziami i nagle poczułem taki ból ostry przeszywający że podskoczyłem aż na fotelu i wrzeszczałem z bólu, co to spowodowało, czy dotknął nacisnął nerw ? czy taki podrażniony dotknięty nerw już będzie bolał na stałe? czy po jakimś czasie uciszy się przejdzie ból?

Prawdopodobnie ząb o którym mowa jest na pograniczu usunięcia i leczenia kanałowego. Zabiegi stomatologiczne nigdy nie należały do atrakcyjnych i dlatego warto w miarę możliwości częściej odwiedzać gabinet i unikniemy w ten sposób zbędnych przykrości nawet u mało delikatnego dentysty.

Aby ocenić stan zęba konieczna jest diagnostyka radiologiczna oraz badanie wewnątrzustne polegające między innymi na dotykaniu zęba. Jeśli ząb jest objęty tak zaawansowaną próchnicą jak w Pana przypadku, proszę się nie dziwić, że pojawiły się nieprzyjemne dolegliwości.